Hiihtoloman kiekkokoulu 2020


2006-2010 -syntyneille pelaajille Impivaaran jäähallissa 18.-21.2.2019.

Koulussa harjoitellaan aamupäivät ja pelataan teemapelejä iltapäivisin. Tavoitteena on antaa erilaisia virikkeitä uusien taitojen oppimiseen. Päivät alkavat aikaisin aamulla ja päättyvät iltapäivällä klo 16:00.

Valmentajat: seuran ammattivalmentajat

Leirin ohjelma tästä.

Aloitus: Kiekkokoulu alkaa ensimmäisenä leiripäivänä klo 7.30., jolloin jokaisen tulee olla oman ryhmänsä pukukopissa. Päivän ohjelma käynnistyy ryhmäkohtaisesti heti nimenhuudon jälkeen. Erillistä avaustilaisuutta ei järjestetä.

Jääharjoitusryhmät: Muodostamme kolme ryhmää, jonka enimmäiskoko on 26 kenttäpelaajaa ja 4 maalivahtia. Ryhmät muodostetaan ensisijaisesti ikäluokan mukaan. Ryhmäjaoista ilmoitetaan sähköisesti ennen leiriä.

Ruokailut: Ruokailu on päivittäin Impivaaran jäähallin kahviossa noin klo 10.30-13.00. Välipala nautitaan samoissa tiloissa. Erikoisruokavalioista tulee kertoa ilmoittautumisen yhteydessä. Toivomme vanhempien silti varmistavan ilmoitetut lasten ruoka-aineallergiat kahvion emännältä leirin avauspäivänä.

Hinta: Neljä päivää kestävä leiri maksaa 125 € (sis. opetuksen, lounaan ja välipalan).

Kiekkokoulussa tarvittava varustus:

  • normaali jääkiekkovarustus
  • sään mukainen ulkovaatetus
  • ulkojäävarustus (kypärä, luistimet, hanskat, kaulasuojus ja toppa-asu)
  • pihapelimaila tossupallopeleihin
  • juomapullo

Huoltaja teroittaa luistimia leirin aikana. Teroitus maksaa 2 euroa / pari.

Ilmoittautuminen aukeaa lähipäivinä!

Lisätietoja: sami.aaltonen(a)tps.fi

Huom! Pelaajilla tulee olla oma vakuutus tai voimassa oleva jääkiekkoliiton vakuutus. TPS Juniorijääkiekko ry:llä ei ole vakuutusta leirille osallistuville pelaajille (poikkeuksena oman seuran pelaajat, kenelle otetaan jääkiekkoliiton vakuutus).


   
Lisää uutisia
TPS Juniorijääkiekko ry
«  Marraskuu   »
Ma Ti Ke To Pe La Su
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
 
Kategoriat