Naisten joukkueen valmennukseen muutoksia
11.2.2021 21:43 Uutiset / Pääsivusto

Kai Ortio toimii naisten joukkueen vastuuvalmentajana loppukauden ajan.

TPS:n naisten joukkueen päävalmentaja Matti Tähkäpää on torstai-iltana vapautettu tehtävistään. Loppukauden ajan joukkueen valmennuksesta vastaavat valmennustiimissä jo mukana olleet Kai Ortio sekä Tom Seipell.

- Haluamme organisaationa kiittää Mattia joukkueen eteen tehdystä työstä ja toivottaa hänelle onnea ja menestystä jatkoon. Valmentajasopimuksen purkuun päädyttiin hyvässä yhteisymmärryksessä rakentavien keskustelujen jälkeen, seuran toiminnanjohtaja Kalle Lahti kommentoi.

- Joukkue on varmistanut paikan Naisten liigan pudotuspeleihin ja sillä on siten edessä kevään tärkeimmät ottelut. Nyt toivomme joukkueelle täyttä työrauhaa, seuran valmennuspäällikkö Sami Aaltonen puolestaan kertoo.

Lisätiedot: Kalle Lahti, toiminnanjohtaja, puh. 040 762 350, s-posti: kalle.lahti@tps.fi


   
Lisää uutisia
TPS Juniorijääkiekko ry
«  Maaliskuu   »
Kategoriat