Julkaistu: 14.12.2021 00.00

Tytöt U14 Easy Hockey

Tytöt U14 / Easy Hockey on n. 10-14 -vuotiaille tytöille suunnattu jääkiekkoryhmä, jossa opetellaan luistelun, jääkiekon ja pelaamisen perustaitoja. Ryhmä soveltuu myös uusille kokeilijoille, aikaisempaa kokemusta ei tarvita. Varusteiksi riittävät kypärä + kasvosuojus, kaulasuoja, luistimet ja maila. Muita varusteita on mahdollista kokeilla ja hankkia pikkuhiljaa, mikäli pelaaminen alkaa kiinnostaa enemmän. Myös seuralta voi kysyä jääkiekkovarusteita lainaksi.

Jo ennestään pelaavat tytöt voivat myös tulla mukaan ryhmän toimintaan. Tarvittaessa ryhmä jaetaan tasoryhmiin. Ryhmään ilmoittautuneilla on mahdollisuus osallistua myös pelitoimintaan ilmoittautumalla alueen tyttöjen pelitälleihin. Jatkossa tavoitteena on muodostaa tyttöjen oma peliryhmä TPS:n tyttökiekkopolulle tai yhteistyössä alueen muiden tyttökiekkoryhmien kanssa.

TPS Tytöt U14/ Easy Hockey sisältää:

- Ilmaiset tutustumiskerrat
- kaudella 2022-2023 jääharjoitukset kaksi kertaa viikossa aina tiistaisin klo. 18.00-19.00 Kupittaan jäähallissa ja sunnuntaisin vaihtelevin kellonajoin (jääaika varmistuu elokuun alussa).
- Jäällä mukana TPS:n Naisten Liigajoukkueen pelaajia.
- Vakuutuksen, lisenssin, seuran jäsenmaksun & TPS:n seurakortin, mikä oikeuttaa vapaaseen sisäänpääsyyn TPS:n jääkiekon, jalkapallon ja salibandyn kotiotteluihin (pl. CHL ja playoff -ottelut).
- Voit kysyä seuralta lainaksi varustepaketteja!

Ilmoittaudu Tytöt U14 / Easy Hockey -ryhmään tästä

Hinta: 160 € (koko kausi) tai 85 € (vain syyskausi)

Syyskauden ajanjakso: ti 23.8.2022 - su 18.12.2022
Kevätkauden ajanjakso: ti 3.1.2023 - su 26.3.2023

Paikka:

  • tiistaisin klo 18:00–19:00 Kupittaan jäähalli (Juissi-halli)
  • sunnuntaisin Kupittaan jäähalli, vaihtelevin kellonajoin. (Tarkempi kellonaika vahvistuu elokuun alussa.)

Voit ilmoittautua kokeilemaan tai kysyä lisätietoja seuran tyttökiekkovastaavalta Jokke Jokiselta! Puh. 0400 892 678 ja sähköposti: jokke.jokinen@tps.fi

TERVETULOA!