Varustekeräys ja mitalien jako luistelukoululaisille
TPS Juniorijääkiekko ryJulkaistu: 30.04.2024 10.34

Varustekeräys ja mitalien jako luistelukoululaisille

Varustekeräys ja mitalien jako luistelukoululaisille Impivaarassa

TPS Juniorijääkiekko ry järjestää varustekeräyksen Impivaaran jäähallilla. Samalla ne luistelukoululaiset ja harrasteryhmäläiset, jotka eivät olleet seuran päätösristeilyllä, voivat tulla noutamaan kauden palkintomitalin.

Tuo pieneksi jääneet tai muuten varaston nurkkaan unohdetut varusteesi jaettavaksi eteenpäin! Menneellä kaudella varusteita lainattiin seuramme kautta yli 40 pelaajalle, joten käytetyille varusteille on suurta kysyntää ja se on hyvä tapa tukea uusia lajin aloittavia harrastajia – kiitos kun autat! Kaikki varusteita lahjoittavat saavat palkkioksi Aku Ankan taskukirjan!

Milloin ja missä? Ti 7.5. ja Ke 8.5., kumpanakin päivänä klo 17–18, Impivaaran jäähallin aulassa

Mitä voit tuoda? Kaiken kokoisia EHJIÄ jääkiekkovarusteita. Myös mailoja, kypäriä ja luistimia. Kaulasuojat ja tekstiilit pestynä.

Mitä et voi tuoda? Hajonneita, likaisia, tai muuten käyttökelvottomia varusteita.

HUOMIO KULUNEEN KAUDEN 2023-2024 LUISTELUKOULULAISET JA HARRASTERYHMÄLÄISET! Samaan aikaan varustekeräyksen kanssa voit tulla noutamaan kausimitalin, jos et osallistunut päätösristeilylle. Myös kausijulkaisun voi hakea samalla.

Lisätiedot keräyksestä Harrastevastaavalta:

Jokke Jokinen, puh. 0400 892 678, email. jokke.jokinen@tps.fi