
TPS Juniorijääkiekko ja Strand Properties monivuotiseen yhteistyöhön – yhdessä tukemassa nuoria ja paikallista yhteisöä
TPS Juniorijääkiekko ry ja suomalaisomisteinen kiinteistönvälitystoimisto Strand Properties ovat solmineet monivuotisen yhteistyösopimuksen, joka tukee juniorijääkiekon kasvua ja yhteisöllisyyttä Turussa. Yhteistyö näkyy tulevina kausina myös kentällä, kun Strand Propertiesin logo koristaa TPS:n junioreiden pelipaitoja.
Yhteisöllinen tapa tukea junioritoimintaa
Yhteistyön keskiössä on ajatus yhdessä tekemisestä. Jokainen TPS-yhteisön jäsen voi olla mukana tukemassa seuran junioritoimintaa.
Strandin kautta jätetyt asuntovinkit tuovat tukea TPS Juniorijääkiekon toimintaan, ja jokainen vinkkaaja voi halutessaan ohjata tuen oman joukkueensa hyväksi.
Vinkit ilmoitetaan helposti lomakkeen kautta osoitteessa www.strand.fi/tps.
Lisäksi Impivaaran jäähalliin on tuotu päätelaite, jonka kautta voi tutustua Strandin myyntikohteisiin ja jättää yhteydenottopyynnön paikan päällä – tämä on osa yhteistyön näkyvyyttä ja palvelua TPS-yhteisölle.
Yhteistyö hyödyttää koko yhteisöä
– "Olemme erittäin iloisia siitä, että saamme olla yhteistyössä Strandin kaltaisen innovatiivisen ja kasvavan kiinteistönvälitystoimiston kanssa. Yhteistyö tuo merkittävää lisäarvoa seurallemme ja ennen kaikkea mahdollistaa jäsenistölle helpon tavan osallistua oman joukkueensa tukemiseen. Tämä on hieno esimerkki yhteistyöstä, jossa koko yhteisö voittaa," iloitsee TPS Juniorijääkiekon toiminnanjohtaja Kalle Lahti.
– "Haluamme olla mukana tukemassa lasten ja nuorten urheilua ja yhteisöllisyyttä. TPS Juniorijääkiekko tekee hienoa työtä nuorten liikunnan ja kasvun eteen, ja meille on ilo päästä osaksi tätä yhteisöä. On hienoa, että voimme omalla toiminnallamme antaa takaisin ja samalla tarjota TPS-perheelle mahdollisuuden hyötyä konkreettisesti yhteistyöstä," kertoo Strand Propertiesin yrittäjä Anssi Kiviranta.
Yhteistyön tuloksia seurataan säännöllisesti, ja kauden päätteeksi palkitaan eniten liidejä tuonut henkilö, joukkue tai ikäluokka.
Nyt koko TPS-yhteisö voi olla mukana tekemässä hyvää – vinkkaa asunto myyntiin, tue omaa joukkuettasi ja rakennetaan yhdessä entistä vahvempaa tulevaisuutta!
Lisätiedot:
Kalle Lahti
Toiminnanjohtaja
TPS Juniorijääkiekko ry
kalle.lahti@tpsjuniorit.fi
Anssi Kiviranta
Yrittäjä
Strand Properties
anssi@strand.fi
Kuvassa vasemmalta: Kalle Lahti (TPS Juniorijääkiekko) sekä Cia Rusi ja Anssi Kiviranta (Strand Properties)
| 17.11.2025 21.00 | TPS Juniorijääkiekko ja Strand Properties monivuotiseen yhteistyöhön! |
| 07.11.2025 20.30 | Mika Suoraniemen tehtävä kilpavalmennuksen koordinaattorina päättynyt |
| 30.10.2025 14.00 | Santeri Raatarila aloittaa TPS Juniorijääkiekon yhteisövalmentajana! |
| 19.09.2025 14.00 | Toimitsija- ja seuratuomarikoulutus |
| 18.09.2025 11.00 | Upland Country Day School kutsui taas kahta TPS-pelaajaa! |
| 15.09.2025 12.00 | Syysloman kiekkoleireillä vielä paikkoja vapaana! |